KAMERA SAMOCHODOWA
Zapach do auta

Zapach do auta – jaki wybrać?

Jak niestety pewnie wielu z was się przekonało, auto pachnie przyjemnie tylko tuż po zakupie. Potem, po latach użytkowania, wystawienia na słońce i tak dalej, jest już gorzej. W najlepszym przypadku, powietrze robi się zatęchłe. W najgorszym zaś – zwyczajnie śmierdzi. Jak znaleźć lepszy zapach do auta?

Już wcześniej pisałem o metodzie pozbycia się brzydkich zapachów z auta z użyciem kawy, czasami jednak chcemy, by auto pachniało nam czymś innym. Każdy z pewnością spotkał się z zawieszkami do auta w kształcie choinek. To bardzo popularna metoda zapewniania aromatu samochodowi ponieważ, nie oszukujmy się, są tanie.

Zawieszka do auta Wunderbaum
Tego pana znamy chyba wszyscy

Tanie jednak często oznacza „kiepskie” i tak samo jest z choinkami, moim zdaniem przynajmniej. Szybko tracą zapach i zamieniają się w brzydką ozdobę. Na szczęście, żyjemy w czasach, w których można się wręcz utopić w wyborze. Zapach do auta nie jest od tego żadnym wyjątkiem.

Inne zawieszki

Nasączone aromatami kawałki tektury nie są jedynymi zawieszkami dostępnymi na rynku. Możemy również zainwestować w zawieszkę drewnianą, woreczek z trzymającymi aromat kulkami (działającymi podobnie do wspomnianej wczesniej kawy) czy mały słoiczek na sznurku wypełniony wonnymi substancjami.

Lepszej jakości zawieszki kosztują więcej – około 20-30zł, ale też trzymają zapach znacznie dłużej i, według mnie, ich zapachy są znacznie naturalniejsze.

Aromaty do klimatyzacji

Drugą opcją jest wpięcie aromatu do kraty klimatyzacji. Opcje są różne – pod postacią patyczków aromatycznych czy klipsów z pojemniczkami, które można wymieniać gdy w pełni zostanie on wykorzystany. Dzięki podpięciu do klimatyzacji, zapach niesie się po całym aucie znacznie szybciej. Należy jednak pamietać, by system klimatyzacji serwisować i czyścić regularnie. Połączenie brudnej klimatyzacji z aromatem może wywołać mdłości. Dodatkowo, nie możemy sobie pozwolić na kupowanie taniochy przy tego typu aromatach. Uwierzcie mi, jeśli zainwestujemy w tanią perfumę, od której czuć chemią, po włączeniu klimatyzacji tę chemię NAPRAWDĘ czuć.

Jeśli nie zadowala nas wybór dostępny na stacjach benzynowych, warto zwrócić uwagę na strony takie jak Aromatowo gdy szukamy nowego zapachu do auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *